WIDOK Z LATARNI MORSKIEJ W NIECHORZU

Rewal jeden z najczęściej odwiedzanych kurortów nad Bałtykiem. Położony w zachodniej części wybrzeża jest stolicą Gminy, do której należą również miejscowości .... Pogorzelica, Niechorze, Pobierowo i Trzęsacz. Jest również miejscowościę, o której pisało się już ponad 600 lat temu. O Rewalu wspominały dokumenty kościelne pisząc, że była to karczma zbójecka odwiedzana przez podróżników wędrujących w stronę Kamienia Pomorskiego. Dawniejszy Rewahler Krug to wyjątkowe miejsce, którego uroda polega na uroczych, piaszczystych plażach i jedynym w swoim rodzaju klifowym czasami urwistym brzegu.
Jest wiele powodów, dla których Rewal jest miejscowością tak bardzo obleganą przez turystów nie tylko z Polski. Jednym z głównych jest mikroklimat i czyste, przesycone nadmorskim jodem powietrze. Zabytki wśród których są ruiny Kościoła w Trzęsaczu, urocze trasy rowerowe i spacerowe wzdłuż lini brzegowej.
Ważnym atutem Rewala jest również znakomicie rozwinięta baza noclegi . Każdy znajdzie tu coś dla siebie od tanich kwater prywatnych i kempingów, po komfortowe hotele i ośrodki wczasowe, do których należy również Tessa.

  

Rewal jest jednym z najspokojniejszych kurortów letniskowych na wybrzeżu. Z tego powodu jest wybierany jako miejsce na wczasy nad morzem przez wszystkich, którzy szukają ciszy i spokoju.
Brak głosnych dyskotek, tłumów młodzieży zakłócających ciszę nocną po wieczornych imprezach i jednocześnie duża baza małej gastronomii, zacisznych lokali, kawiarni i kameralnych klubów - to powód, dla którego do Rewala przyjeżdżają zwolennicy takiej własnie formy wypoczynku.